TR EN

Yüze Kök Hücre Tedavisi

“Kök hücreden zengin doku enjeksiyonları ile yüzünüz en sağlıklı ve doğal şekilde yenilenir.”

Yüze Kök Hücre Tedavisi Kime uygulanır?

Yüze kök hücre tedavisi, hem yaşlanmayı geciktirmek, hem de yaşlanma etkilerini gidermek, kişinin cildinin gençliğini geri kazandırmak ve oluşan elastikiyet kayıplarını gidermek için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem aynı zamanda çeşitli sebepler ile oluşmuş olan akne izlerinin tedavilerinde de etkilidir.

Yüze Kök Hücre Tedavisi Nasıl uygulanır?

Yüze kök hücre tedavisi genellikle klinik ortamda lokal anestezi veya sedasyon altında uzman doktorlar tarafından uygulanır. İşlem sonrasında kişi günlük hayatına devam eder.

Yüze Kök Hücre Tedavisi Ne kadar sürer?

Öncelikle hastadan yeterli miktarda yağ alınması 10 dakika sürer. Alınan yağların kök hücreden zengin hale getirilmesi 40-60 dakika, hastanın yüzüne hücrelerin uygulanması ise 10 dakika sürer. Yani yüze kök hücre tedavisi işlemi toplamda 1-1.5 saat sürer.

Yüze Kök Hücre Tedavisi Tekrarlanmalı mı/ ne sıklıkta?

Yüze uygulanan kök hücre işlemi sonrasında ek uygulamalar ile etkilerin kalıcılığı arttırılabilir. Bu işlemin en az birkaç yıl tekrarlanması gerekmez.

Etkileri ne zaman görülmeye başlar?

Yüze uygulanan kök hücre tedavisinin etkileri uygulamayı takip eden 1 ay içerisinde görülmeye başlayarak kök hücrelerin kendilerini yenilemesi ile devam eder.

Yüzün yaşlanmasının nedenleri nelerdir?

Yaşlanma eskiden düşünülenin aksine, derinin sarkmasından ziyade yüzü yerinde tutan iki tane arkın yani elmacık kemiği arkının ve çene arkının küçülmesi ve geriye doğru gitmesidir. Diğer bir deyişle yüz sistemi ve derinin aşağıya doğru inmesinden kaynaklanır. Yapılan kök hücre uygulaması ile yüzde eksilen yerine konularak zamanla oluşan bu yaşlanma belirtileri azalarak cildin daha genç ve güzel görünmesini sağlar.

Kök hücre tedavisi yüze nasıl uygulanır?

Yağ alınacak bölgeye lokal anestezi uygulanır ve ince kanüller yardımı ile yeterli miktarda yağ alınır. Alınan yağ belirli işlemlerden geçerek kök hücrelerine ayrıştırılır. Yüz bölgesine, yüzün anatomisi dikkate alınarak gerekli miktarda kök hücre enjekte edilir.

Tedavi sonrasında nasıl bir etki görülür?

Yüze kök hücre uygulamasının hemen sonrasında, yüzde dolgunluk ve parlaklık görülür. 1 ay içerisinde yapılan uygulamanın sonucu tam olarak ortaya çıkar. Hasta daha genç, sağlıklı ve orantılı bir yüze sahip olur.

Yüze kök hücre tedavisi kimlere yapılabilir?

Yüz gençleştirme, estetik cerrahide en sık uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Yüze kök hücre tedavisi cildinde yaşlanma belirtisi görülen herkese yaşlanma sürecini geriye çevirme amacı ile uygulanabilir.

Yüze kök hücre tedavisinin faydaları nelerdir?

Yüz dokuları, yaş alma sürecinde tüm dokularda olduğu gibi azalmaya, zayıflayıp, yaşlanmaya başlar. Dokuların zayıflaması ve hücre sayısının azalması ile yüz dokularında sarkma görülür. Uygun hastalarda, cerrahi operasyonlara gerek kalmadan, çok basit bir işlem ile uygulanan kök hücre tedavisi yüzün gençleşmesi ve yıllar içinde oluşan anatomik deformasyon ve doku kaybının düzelmesini sağlar. Bu uygulama sırasında yüze hem kök hücre hem de doku enjeksiyonu yapılır. Enjekte edilen kök hücreler düzenli olarak cildin yenilenmesini sağlarken, enjekte edilen yağ ise yıllar içerisinde eksileni yerine koyarak gençken sahip olunan yüz hatlarına ve yüzde minimal dokunuşlar ile düzelebilecek bölgelerde görünümün düzelmesini sağlar.


Sıkça Sorulan Sorular

Yüze uygulanan kök hücre tedavisi sonrasında ifade değişir mi?

Yüze uygulanan kök hücre tedavisi sonrasında ifadede hiçbir değişiklik olmaz. Herhangi bir mimik kaybı, bakışlarda değişiklik yaşanmaz.

Yüze kök hücre tedavisi yüz germe yöntemi midir?

Yüze kök hücre tedavisi bir yüz germe yöntemi değildir. Yüz germe ameliyatları hastane ortamında yapılan cerrahi işlemlerdir. Kök hücre tedavisi ise klinik ortamda uygulanabilen bir işlemdir. Yüze kök hücre uygulaması, aslında uzun vadede cilt için yapılan bir yatırımdır. Uygulama sonuçları hemen görülmeye başlar ve ömür boyu yenilenme devam eder.

Yağ enjeksiyonu ile kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu arasında ne fark vardır?

Yağ dokusu direk olarak enjekte edildiğinde, enjekte edilen dokuların büyük bir kısmı ölmekte ve elde edilen sonuç tek seferde çok tatmin edici olmamaktadır. Fakat kök hücreler normal hücrelere göre daha dinamik hücrelerdir ve koyuldukları yere kolayca adapte olup bu bölgenin gençleşmesine yardımcı olurlar. Bu nedenle kök hücre uygulamalarının daha etkili ve daha uzun vadeli bir tedavi yöntemi olduğu bilinmektedir.

Yaş sınırı var mıdır?

Kök hücreler, kişinin kendinden alınarak yine kendine uygulandığı için her yaşa önerilebilecek bir tedavi yöntemidir. Dolayısı ile kişinin kök hücre tedavisine  uygun olması şartı ile alt-üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Tedavinin kişiye uygun olup olmadığına uzman bir doktorun görüşü sonrasında karar verilir.

Yüze uygulanan kök hücre tedavisinin etkisi ne kadar sürer?

Enjekte edilen kök hücrelerin etkisi hayat boyu kalıcıdır. Doğru teknik kullanılarak yapılan yağ enjeksiyonunda ise yağ miktarının en az %50’si kalıcıdır.

Yan etkisi var mıdır?

Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Otolog bir işlem olduğu için alerji riski yoktur.

Derin akne izlerinde etkili midir?

Akne izi bulunan ciltlerde yapılan kök hücre uygulaması sonrasında, derin izlerde belirgin şekilde iyileşme ve cilt dokusunda düzelme görülür.

Dolgu ve botox, kök hücre tedavisine alternatif midir?

Kök hücre tedavisinde, eksilen yerine konulur. Bu sebeple yüze uygulanan kök hücre tedavisi dolgu işlemine bir alternatiftir. Avantajı ömür boyu kalıcı olmasıdır. Bu uygulamanın kas gevşetme özelliği olmadığından botoxa bir alternatif değildir.

Kök hücre uygulaması dudağa da yapılabilir mi, dudak dolgusuna alternatif olabilir mi?

Yüzün her bölgesine uygulanabildiği gibi, dudak bölgesine de kök hücre işlemi yapılabilir. Yıllar içerisinde dudaklar da aynı vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi yaş belirtilerini göstermeye yani incelmeye başlar. Bu nedenle dudak estetiği belirli bir yaştan sonra yüz gençleştirmenin vazgeçilmez bir parçası haline gelir. Dudağa kök hücre uygulamasında, dudak daha dolgun hale getirildiği gibi, dudak kenarındaki ince çizgilere de müdahale etmek mümkündür. Bu yöntem aynı zamanda dudak dolgusunda da bir alternatiftir.

Hamilelik ve emzirme döneminde uygulanabilir mi?

Hamilelik döneminde, yağ alma işlemi sebebi ile uygulama önerilmemektedir. Emzirme döneminde ise hormonların etkisi hala devam ettiğinden tedaviye başlamak için emzirme sürecinin tamamlanması tavsiye edilir.

Yüze kök hücre tedavisi fiyatları nedir?

Tedavi fiyatları kök hücrenin uygulanacağı hastanın, uzman doktorlar tarafından muayene edilmesi sonucu belirlenip, hastadan hastaya değişiklik gösterir. Kök hücre tedavileri hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.