TR EN

Velashape III

“Daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt sadece 4 seans Velashape III uygulaması ile mümkün.”

  • İncelme, sıkılaşma ve selülit tedavisinde tercih edilen bir uygulamadır.
  • Kalça, bacak, karın en çok uygulama alanları olsa da tüm vücut için güvenli ve etkili tedavi sağlar.
  • Bir seans uygulama yapılan bölgeye bağlı olarak 30 ila 60 dakika arasında sürer. Birer hafta  aralıklar ile 4-6 seans tekrarlanması önerilir.
  • İlk tedavi sonrasında bile cildin çok daha pürüzsüz ve sıkı olduğu gözlenebilirken, kesin sonuçlar 10 hafta sonrasında elde edilir.

Velapshape III nedir?

Velashape III, selülit tedavisi ve bölgesel incelme sağlayarak vücudu şekillendirebilecek bir uygulamadır. Velashape III yaşantının günlük akışını aksatmadan ve işlem sonrası bir rahatsızlık vermeden başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Velashape III’ün sırrı, yağ dokularının görünümünü ve hacmini azaltmak için elōs teknolojisi ile vakum teknolojisinin birleştiren ilk ve tek tedavi yöntemi olmasıdır. VelaShape III, IR (kızıl ötesi), bi-polar RF (radyofrekans) ve vakum teknolojilerinin birleşimi ile yağ hücrelerinin (adipositler), bunların çevrelerini saran fibröz septalı bağ dokusunun ve altındaki dermal kolajen fiberlerin derinlemesine ısıtılmasını sağlar. Elektrotların optimal tasarımı ve vakumun eşzamanlı uygulanması ısının daha derine, daha hızlı bir şekilde nüfuz etmesini sağlar, bu da dolaşımı, lenfatik drenajı, hücre metabolizmasının hızını ve kolajen oluşumunu arttırır. Sonuç; cilt gevşekliğinde ve hacminde bölgesel azalma, cildin yapısında genel iyileşme ve selülitli görünümün düzelmesidir.

Velashape III hangi bölgelere uygulanır?

Velashape III, en çok kalça, bacak ve karın bölgelerinde uygulanıyor olsa da, Velashape III cihazında bulunan geniş ve dar bölgeler için tasarlanmış olan iki aplikatör (VSmooth & VContour) tüm vücutta güvenli ve etkili bir tedavi için tasarlanmıştır.

Velapshape III kimlere uygulanır?

Bu tedavi bölgesel incelme, sıkılaşma ve selülit görünümünü hafifletmek isteyen herkes üzerinde son derece etkilidir. Sadece cilt kalitesini arttırmakta bile başarılı sonuçlar verir. Hastalar kilo problemleri olmadığı ve hatta selülit problemleri yaşamadıkları halde cilt diriliğini geri kazanmak için Velashape III’ten faydalanabilirler.

Velapshape III nasıl uygulanır?

Velashape III sistemi, enerji kaynağı olan bir vakum ile hedef doku arttırırken, kızılötesi ışınlar uygulama yapılan bölgeyi ısıtır. Bu sayede işlem yapılan bölge, cilde zarar vermeden hızlı şekilde ısıtılır ve Bi-polar radyofrekans enerjisi ile güvenli bir şekilde hedeflenen alana ısı eşit olarak yayılır. Bu enerji ile ortaya çıkan ısı, yağ hücrelerini etkileyerek selülitli görüntünün hafiflemesini sağlar. Vakum teknolojisi ile desteklenen bu derin doku ısıtması sayesinde ciltteki kolajen ve elastin hücreleri uyarılır. Yani daha çok kolajen ve elastin hücresi üretilir.  Böylece cilt sıkılaşır ve uygulanan bölgenin silueti incelirken cilt kalitesinde gözle görülür bir iyileşme sağlanır.

Velapshape III işlemi ne kadar sürer?

Velashape III işlemi tedavi edilen bölgeye ve bölge sayısına bağlı olarak 30 – 60 dakika arasında sürer.

Velapshape III işlemi tekrarlanmalı mı/ ne sıklıkta?

Velashape III işleminden etkili sonuç almak için uygulamanın 1-2 hafta ara ile yapılması önerilir. Tedavi tamamlandıktan sonra sonucun kalıcılığını sağlamak için hastanın durumuna göre tedavinin belirli aralıklarla tekrarlanması tavsiye edilir.

Velapshape III’ün etkileri ne zaman başlar?

İlk tedavi sonrasında bile cildin çok daha pürüzsüz ve sıkı olduğu gözlenebilir. Zaman içinde giderek bu etkiler daha fazla artacaktır. Kesin sonuçlar, tedavinin tamamlanmasından itibaren 10 hafta içerisinde belirgin hale gelecektir.


Sıkça Sorulan Sorular

Velashape III ağrılı bir uygulama mıdır?

Hastaların neredeyse tamamı tedaviyi son derece rahat ve konforlu bulur. Hatta çoğu hasta bu işlemi rahatlamalarını, kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan sıcak bir derin doku masajına benzetir.Velashape III teknolojisinin en önemli özelliği, hastanın cilt hassasiyetini ve konfor düzeyini göz önüne bulundurmasıdır.

Velashape III’ün riskleri ve yan etkileri nelerdir?

FDA (US Food and Drug Administration) bu uygulamanın tüm cilt tipleri için uygun olduğunu ve herhangi istenmeyen bir etkinin söz konusu olmadığını onaylamıştır. Yapılan klinik çalışmalar ve araştırmalar da kısa ve uzun vadede bir yan etkiye rastlanmadığını ortaya koyar. Seans sonrasında işlem yapılan bölgede hasta bir miktar sıcaklık hisseder, bu da normaldir.

Velashape III’ün etkisinin arttırılması için farklı uygulamalar ile birleştirilmesi önerilir mi?

Velashape III’ün, mezoterapi, direnaj veya selülit masajı ile kombine olarak uygulanması sonucu olumlu etkiler.

Liposuction sonrası Velashape III uygulaması, sonuçları pozitif yönde etkiler mi?

Liposuction sonrası Velashape III’ün uygulanması ameliyat sonrası oluşan ödemin atılmasını hızlandırır, ameliyatın etkilerini pozitif yönde arttırır.

Velashape III doğum sonrası kilo probleminde etkili midir?

Velashape III ile tedavi edilen doğum sonrası dönemdeki hastaların tedavi edilen bölgelerinde ortalama %10 incelme ve %97 hasta memnuniyeti saptanmıştır.

Velashape III sonrasında hangi bölgelerde kaç santim incelme olur?

Yapılan klinik çalışmalarda, tedavi sonrasında hastaların karın bölgesinde ortalama 2.5 cm, bacak bölgelerinde ise ortalama 1.5 cm’lik bir incelme gözlenmiştir.

Velashape III tedavisinin ücreti nedir?

Velashape III tedavisinin ücreti, uygulanan bölge ve seans sayısına göre değişiklik gösterir.Velashape III fiyatları hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.