TR EN

“Scarlet S, kişiye doğru kombinasyonlar ile ve bir uzman denetiminde uygulandığında, memnuniyeti çok yüksek bir ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamasıdır.”

  • Ameliyatsız yüz gençleştirme, cilt yenileme, yüz ve boyun sarkması ve akne izi tedavilerinde uygulanır.
  • Derinin tüm katmanlarına, altın mikro iğneler ile tek seferde inebilen bu fraksiyonel radyofrekans teknolojisinin PRP ile uygulanması, etkinliğini arttırır.
  • Kişiye özel Somon DNA/vitamin enjeksiyonları ile kombine edilebilir.
  • Uygulama ortalama 20-40 dakika sürer.
  • Uygulama sonrasında kanama ve morarma olmaz, iğne izi kalmaz.
  • Aylık periodlarla 2-3 seans önerilir. İlerleyen yıllarda uygulamanın 1-2 seans tekrarlanması, sonucun kalıcı olmasını sağlar.

Scarlet S nedir?

Altın mikro iğneli radyofrekans yöntemi Scarlet S, günümüzde ameliyatsız yüz germe konusunda en etkili uygulamaların başında gelir. Enjeksiyonsuz, ameliyatsız yüz germe etkisi için, kullanılan mikro iğneler cildi uyarır ve cildin kolajen ve elastin lif üretimini arttırır.

Scarlet S, derinin tüm katmanlarına (epidermis ve dermis) tek seferde inebilen fraksiyonel radyofrekans teknolojisi ile ciltte yılların etkisini geri götürmeye yardımcıdır. 0.5-3.5 mm’ye kadar cildin altına inebilen bu mikro iğneler, giriş yapılan bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi vererek ameliyatsız yüz germe etkisi yapar.

İşlem sonrasında ciltte açılan mikro kanallardan vitamin serumları, PRP ve Somon DNA uygulamaları sonucun başarısını arttırır. Bu sayede cildin yeni kolajen sentezi gerçekleşirken, cildin ihtiyacı olan tüm vitaminler ve hücresel destek de sağlanır.

Scarlet S kimlere uygulanır?

Scarlet S, ameliyatsız yüz germe etkisine ulaşmak isteyen hastalara, cilt sıkılaştırma ihtiyacı bulunan kişilere, yüz kontürünü belirginleştirmek ve ince kırışıklıkların yok edilmesi ihtiyaçlarında, akne izi ve sivilce tedavilerine ve gözeneklerin sıkılaştırılması gereken durumlarda uygulanır.

Scarlet S nasıl yapılır?

Scarlet S son derece güvenli ve kolay bir uygulamadır. İşlem öncesinde kişiye uygulanan anestezik krem sayesinde hiçbir ağrı hissedilmez. Uzman bir doktor tarafından tedavi öncesinde yapılacak muayenede, giriş yapılacak bölgelere ve uygulanma derecelerine karar verilir. Scarlet S’in altın mikro iğneleri, fraksiyonel radyofrekans teknolojisi sayesinde cildin tüm katmanlarına etki ederek ameliyatsız gençleşme tedavisi gerçekleştirilir.

Scarlet S işlemi ne kadar sürer?

Scarlet S işlemi, hangi bölgeye ve hangi kombinasyonlar ile birlikte uygulandığına bağlı olarak ortalama 30-45 dakika sürer. Tedavi sonrasında iğne izi kalmaz, kanama ve morarmalar olmaz.

Scarlet S tekrarlanmalı mı / ne sıklıkta?

Scarlet S’in uygulama amacına göre tedavi planı değişiklik gösterir. Genellikle aylık periodlarda 2-3 seans tekrarlanması tavsiye edilir. Sonrasında yıllık 1-2 seans uygulama tekrarı, sonuçların kalıcılığındaki etkisinden dolayı önerilmektedir.

Scarlet S’in etkileri ne zaman başlar?

Scarlet S’in etkileri işlemden hemen sonra görülmeye başlar. Ciltte hemen sıkılaşmış ve parlak bir görüntü ortaya çıkar. En etkin sonuç ise işlemi takip eden 3.-4. haftada görülür.

Scarlet S hangi bölgelere uygulanır?

Scarlet S işlemi birçok farklı bölgeye uygulanabilir. Sıklıkla uygulandığı bölgeler ise yüz, boyun-dekolte ve eldir.

  • Yüzde, cilt gençleştirme, cildi yenileme, yüz germe, cilt sıkılaştırma, ince kırışıklıkların tedavisi, akne skarlarının giderilmesi, genişlemiş gözeneklerin daraltılması ve sebum dengelenmesi en etkin kullanıldığı alanlardır.
  • Dekolte-boyundaki elastikiyet kayıplarının giderilmesi, cildin toparlanması ve cilt tonunun düzenlenmesi amaçları ile kullanılır.
  • Elde ise el sırtının sıkılaşması ve daha genç bir görüntü elde etmek için uygulanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Scarlet S ağrılı bir uygulama mıdır?

Scarlet S, öncesinde uygulanan anestezik kremler sayesinde neredeyse hiç ağrı hissedilmeyen bir uygulamadır. Uygulama sonrasında 1-2 saat süren hafif kızarıklıklar oluşabilir. Hasta, günlük yaşamına hemen dönebilir. Uygulama sonrasında iyi nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması önerilir. Herhangi başka bir bakım yapılması gerekmez.

Kimlere Scarlet S yapılmamalıdır?

Scarlet S her yaştan kadın ve erkek hastalara önerilebilecek bir uygulamadır. Hamilelik döneminde kanıtlanmış herhangi bir riski ve yan etkisi olmamakla beraber, bu kişilerde yapılması tavsiye edilmez. Cildinde uçuk, egzema ve sedef gibi cilt problemleri bulunan kişilerde şikayetin aktif döneminde uygulanması tavsiye edilmez. Aşırı kuru ciltli kişilerde ise, işlem öncesinde cildi nemlendirici bakımlar yapılıp yeterli nem oranı sağlandıktan sonra güvenle uygulanabilir. Scarlet S uygulamasında bir hafta önce ve sonra güneşlenme ve solaryum önerilmez.

Scarlet S yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Scarlet S işleminden sonra kişi günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir. Dikkat edilmesi gereken unsur, cildi güneş ışınlarından korumak için düzenli şekilde güneş kremi kullanılmasıdır. İşlemden sonra 3-4 gün yoğun nemlendirici krem tedavisine devam edilmesi önerilir.

Scarlet S, altın iğne tedavisi ücreti nedir?

Tedavi fiyatları Scarlet S’in uygulanacağı hastanın, uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi sonucu belirlenip, uygulanacak olan bölge ve ek tedavi planına göre değişiklik gösterir. Scarlet S işlemi hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Scarlet S işlemi sonrasında yüz germe egzersizlerinin yapılması gerekir mi?

Yüz germe egzersizleri ancak yüzün anatomisi, kasların çalışma yönlerini çok iyi bilen kişiler tarafından profesyonel olarak uygulatıldığında etkilidir. Bu sebeple kontrolsüz şekilde uygulanmaları tavsiye edilmez.

Scarlet S ve Scarlet arasındaki fark nedir?

Scarlet S, Scarlet’e göre enerjisi, yani etkinliği arttırılmış ve altın iğne teknolojisi ilave edimiş bir yöntemdir. Bu sebeple Scarlet S, daha eski bir teknolojiye sahip olan Scarlet’e göre daha etkili bir tedavi sağlar.

Scarlet S’in riskleri ve yan etkileri nelerdir?

Scarlet S’in bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulama öncesinde hasta, uzman bir doktor tarafından değerlendirilip, doğru şekilde yönlendirilmelidir. Örneğin, hastanın yüzü aktif apseli akne döneminde ise uygulamanın ertelenmesi gerekir. Aynı şekilde eğer hastanın uçuk yatkınlığı varsa, Scarlet S’in uçuk tedavisinden sonra yapılması önerilir.

Scarlet S işleminin sonuçları hastadan hastaya fark eder mi?

Scarlet S işleminin sonuçları farklı cilt yapılarında değişkenlik gösterir. Tüm hastalarda uygulama sonrasında cildin pürüzsüzleşmesi, bağ dokusunun sıkılaşması, aylar içinde cildin daha diri, taze ve yüz üçgeninin belirginleşmesi standart sonuçlardır. Fakat bazı ciltler çok reaksiyoneldir, yani tepkilidir. Bu normal şartlarda istenmeyen bir durum olmakla beraber, Scarlet S’in bu tip ciltlerde uygulaması da olumlu sonuçlar sağlar.

Scarlet S, çizgi ve ince kırışıklıklarda dolgu veya toksin etkili midir?

Dolgu, boşlukları dolduran, cildin dalgalı bölümlerini düzelten bir uygulamadır. toksin kullanılan mimikler yüzünden oluşan kırışıklıkları düzelten bir uygulamadır. Scarlet S ise tüm bu etkileri gidermek için destek bir tedavi yöntemidir. Kısacası Scarlet S bir inşaatın temeli gibidir.

Scarlet S, yüz germe ameliyatına alternatif midir?

Yüz germe ameliyatından beklenilen sonuç sarkmış olan cilt yapısının düzeltilmesi ve tam anlamıyla bir gerilme ve çekilme sonucu vermesidir. Bu tip mekanik fark yaratacak bir işlem ancak cerrahi ile elde edilir. Scarlet S ise santimetrelerle hesaplanabilecek farkları ameliyat kadar yaratmıyor olsa da ameliyatsız işlemlerde en güvenilir ve tercihler arasında ilk sıradadır.

Scarlet S uygulaması sonrasında yüzde iz ya da yanık oluşur mu?

Scarlet S uygulamasından sonra herhangi bir iz ya da yanık oluşmaz. İşlemin hemen sonrasında oluşabilecek hafif kızarıklıklar 1-2 saat içinde kaybolur. Yapılan klinik içi araştırmalarda görülmüştür ki; Scarlet S işleminin PRP ve/veya Somon DNA ile kombine olarak uygulanması, hem sonucun etkisini arttırır hem de işlem sonrasında oluşacak olası cilt hassasiyetini minimize eder.

Scarlet S gözenek sıkılaştırmak için etkili bir yöntem midir?

Scarlet S ciltte oluşmuş gözenek genişlemelerini sıkılaştırmak için günümüzde uygulanan en etkili yöntemlerden biridir.