TR EN

Royal Program

Hypoxic Ozon Tedavi:

Oksijen (O2), hücresel metabolizma ve biyoenerjetikte anahtar bir substrat görevi gören temel bir besindir.

Organizmalar enerji üretmek için oksijen (O2) gerektirir. Bu nedenle Oksijen yoksunluğu canlı hücrelerde önemli stres yaratır. Oksijen yoksunluğu aynı zamanda paradoksal olarak, hücrel

erde proteinler ve DNA üzerinde ek strese neden olur.

Düşük O2 (hipoksik) koşulları sırasında, hücreler O2 kaynağını metabolik, biyoenerjetik ve redoks talepleriyle eşleştirmek için bir dizi uyarlanabilir yanıtı aktive eder. Hücreler hücre döngüsünde geçici olarak tutuklanır, enerji tüketimini azaltır ve hayatta kalma ve proanjiyojenik faktörleri salgılar.

Ozon tedavisi yaparken, dokulardaki oksijen oranını artırmak ve tedavinin etkinliğini arttırmak için gerekli durumlarda Hypoxic Oxygen Tedavi ile ozon tedavisinin etkisini artırmaktayız.

Genetik Sonuçlarınız ile Oluşturulmuş Bütünsel Denge Programı:

Metabolik denge programı sağlığınızı optimize eden, hormonlara denge getiren ve uzun süreli kilo yönetimini sağlayan bir programdır.

Yaşam biçiminizi değiştirecek yenilikçi, tamamen doğal bir beslenme programıdır.

Kişiselleştirilmiş tamamen doğal beslenme planınız ile kişisel vücut kimyanız doğru gıda kimyası ile dengelenir.

Genetik test sonuçlarınıza göre size özel oluşturulan bütünsel denge programı, sağlıklı ve uzun yaşam için size tüm yaşam kullanabileceğiniz ve bütünsel bir anlayışla oluşturulmuş bir program sunar.

Kök Hücre Bankalama Programı:

Son yıllarda yağ dokusunun önemli bir kök hücre kaynağı olduğunun ortaya çıkmasıyla, plastik cerrahide yağ dokusundan elde edilmiş mezenkimal kök hücreler gittikçe önem kazanan bir

araştırma alanı haline gelmiştir. Mezenkimal kök hücreler uygulandıkları  doku üzerinde  gösterdikleri trofik, immune modulasyon, yaralanan dokuya yönelme ve farklı dokulara farklılaşma yetenekleri nedeniyle rejeneratif açıdan klinik uygulamalarda önemli bir potansiyele sahiptir.

-Kök hücrelerin özellikleri Nelerdir?
  • Bu hücreler, her dokuya farklılaşma yeteneğine sahiptirler.
  • Ortamdaki farklı fiziksel koşullardan dolayı akciğer, mide ve kemik dokusunda farklı görünüme sahiptirler.
  • Mezenkimal kök hücreler, sadece kendi bulundukları ortamdaki hasarı onarmakla kalmayıp, başka dokulardaki hasar durumunda bu dokulara geçerek onarım sağlarlar.
  • İmmünsupresif/non-immünojenik özelliklerinden dolayı bağışıklık sistemini uyarmazlar.

Kısaca, bedenimizde bulunan, henüz farklılaşmamış olan kök hücreler; sınırsız bölünebilme, kendini yenileme, organ ve dokulara dönüşebilme yeteneğine sahiptirler. Kök hücreler, nerede bir zedelenme veya onarım ihtiyacı varsa, oraya giderek gereken hücre tipine dönüşür ve hasarı onarırlar. Kalp krizi geçiren bir kişide kalbe, karaciğer hasar gördüğünde karaciğere ya da kemik yaralanmalarında kırık hattına giderek gerekli onarımı yaparlar.

Kök hücreler muazzam potansiyele sahiptir ve muhtemelen önümüzdeki yüzyıl boyunca tıbbi yöntemlerde giderek önemi artan bir rolü olacaktır. Aslında yaşlanma dediğimiz süreç de zaten kök hücre sayısının giderek azalmasına bağlı olarak bedenin kendisini yenileme yeteneğinin kaybolması ile ilişkilidir.

Erken yaşta sağlıklıyken  bankalatılan bu hücreler gelecekte sizi bankalatığınız yaşa geri götürme imkanına sahiptirler.

Telomeraz Tedavi Kürü:

Hücrelerimiz yaşlandığında her bir organımız için yeni hücreler üretilir. Kemik hücrelerimiz için yeni kemik hücresi, deri hücrelerimiz için yeni deri hücresi, kalp hücrelerimiz için yeni k alp hücresi gibi. Genlerimiz ölen hücrelerin aynısından yeni bir kopya üretir ve bu süreçte her seferinde telomer boyu biraz daha kısalır. Yani hücrelerimiz bizi genç ve sağlıklı tutabilmek için her bölündüğünde, telomerler sürekli kısalır. Bu yenilenme süresi telomerler ‘0’ düzeyine ininceye ve artık kopyalanacak orijinal bir hücre kalmayıncaya kadar devam eder. Bu, diğer bir ifadeyle, hücreleri yenilemek için gerekli materyalin kalmaması demektir.
Telomeraz, DNA’da üretilen ve telomer boyunu yöneten enzimdir. Bu enzimin yaşlanma süreci içinde telomer kısalmasını durdurmak, yavaşlatmak hatta yeniden uzamasına yardımcı olabilmek konusunda büyük bir potansiyeli vardır.

Telomeraz enzim aktivitesini artırarak telomer kısalmasını yavaşlatan özel kürlerimiz ile kişiye özel bir tedavi seçeneği sunarak hastalıkların ve yaşlanmanın önüne geçilir ve yaşam süremiz uzaması hedeflenir.