TR EN

Royal Program

Hücresel Cilt bakım tedavileri

“Doğru ve kendi hücreleriniz ile yapılan cilt bakımı cildinizi ışıldatır.”

Cildin ihtiyacına göre gerçekleşen kendi hücreleriniz ve büyüme hormonlarınız ile gerçekleşen bu tedavi ile:

  • Hızlı ve etkili biçimde cildin yapılanmasını sağlar, belirgin çizgi ve kırışıklıkları azaltır.
  • Cildi pürüzsüzleştirerek yumuşatır ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.
  • Kurumuş ve tahribat görmüş cilde kaybettiği nemi geri kazandırır.
  • Cildin yağ dengesini normal seviyeye getirir.
  • Gözenekleri temizleyerek küçültür.

SVF Jel

SVF Jel, taze liposuction materyalinden (lipoaspirat) rejeneratif hücrelerin izolasyonu ile elde edilen ve özel bir roller ile hastaya uygulanan bir hücresel üründür. SVF içerisindeki rejeneratif hücreler farklılaşabilme, yara iyileştirme, parakrin sinyal oluşturma, hücre ölümlerini durdurma ve kozmetik işlemlerde  kullanılabilir.

Otolog Eksozom Tedavisi

Eksozomlar, hücrelerden, özellikle kök hücrelerden salınan hücre dışı veziküller veya küçük kabarcıklardır. Bazı genetik bilgiler ve proteinler için kök hücrelerden diğer hücrelere mekik görevi görürler. 30-200 nanometre çapında çok küçük partiküller olup hücrenin yaklaşık   1/1000’i boyutundadırlar.

Eksozomlar yeni nesil hücresel tedavilerden birisidir. Eksozomlar hücre değildirler ancak vücudumuzdaki tüm hücrelerin iletişiminde ve gençleşmesinde hayati bir rol oynarlar.

Yaşlanma, kronik hastalıklar, çevresel faktörler ve genetik bozukluklar kök hücrelerimizin diğer hücrelerle nasıl iletişim kurduğuna müdahale ederek iyileşme sürecini bozabilirler. Eksozomlar bu iletişim süreçlerinin düzenlenmesinde kilit rol oynarlar.

Telomeraz Tedavi Kürü

Hücrelerimiz yaşlandığında her bir organımız için yeni hücreler üretilir. Kemik hücrelerimiz için yeni kemik hücresi, deri hücrelerimiz için yeni deri hücresi, kalp hücrelerimiz için yeni k alp hücresi gibi. Genlerimiz ölen hücrelerin aynısından yeni bir kopya üretir ve bu süreçte her seferinde telomer boyu biraz daha kısalır. Yani hücrelerimiz bizi genç ve sağlıklı tutabilmek için her bölündüğünde, telomerler sürekli kısalır. Bu yenilenme süresi telomerler ‘0’ düzeyine ininceye ve artık kopyalanacak orijinal bir hücre kalmayıncaya kadar devam eder. Bu, diğer bir ifadeyle, hücreleri yenilemek için gerekli materyalin kalmaması demektir. Telomeraz, DNA’da üretilen ve telomer boyunu yöneten enzimdir. Bu enzimin yaşlanma süreci içinde telomer kısalmasını durdurmak, yavaşlatmak hatta yeniden uzamasına yardımcı olabilmek konusunda büyük bir potansiyeli vardır.

Telomeraz enzim aktivitesini artırarak telomer kısalmasını yavaşlatan özel kürlerimiz ile kişiye özel bir tedavi seçeneği sunarak hastalıkların ve yaşlanmanın önüne geçilir ve yaşam süremiz uzaması hedeflenir.