TR EN

“Mezoterapi, doğru zamanda, doğru kombinasyonla yapıldığı taktirde cildi parlatarak canlandıran bir uygulamadır.”

  • Cildin üst tabakasına enjektör ile uygulanan bu yöntem, sıklıkla yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde cildin kolajen uyarımını arttırmak amacı ile uygulanır.
  • Kişiye özel vitamin/somon uygulamaları ile birlikte uygulanabilir.
  • Vücut bölgesinde çatlakların ve selülitin tedavisinde ek olarak önerilmektedir.
  • İşlem ağrısız olup, uygulama süresi 15-20 dakikadır.
  • Uygulama sonrası günlük aktivitelere devam edilebilmektedir.
  • Seans aralıkları 1-4 hafta olup, ihtiyaca göre 2-6 seans uygulanır.

Mezoterapi nedir?

Binlerce yıl önce cilde kaktüslerin dikenlerini batırarak bazı yaraların ve izlerin iyileştirilmesi sağlanmaktaydı. Günümüzde ise bu uygulamanın bir benzeri olarak cilde ince iğnelerle özel karışımlar ve ilaçlar verilmektedir. Cildin üst tabakasına enjektörle uygulanan bu yönteme “mezoterapi” ismi verilir ve mezoterapi yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde cildin kollajen uyarımını arttırmak, daha genç ve diri bir görüntü vermek için uygulanır. Mezoterapinin saçlı deride saçların beslenmesi üzerinde de olumlu etkileri bilinmektedir. Vücut bölgesinde ise çatlakların ve selülitin tedavisinde ek olarak önerilmektedir. Mezoterapi yaptıranların yorumları genelde ciltlerinde doğal bir gençleşme olduğu yönündedir.

Mezoterapi kimlere uygulanır?

Mezoterapi yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde, vücutta çatlak ve selülit tedavisinde, saç güçlendirme ve saç dökülmesinin tedavisinde uygulanır.

Mezoterapi Çeşitleri

Yüz mezoterapisi (mezolifting):

Yüz mezoterapisi donuklaşmış ve parlaklığını yitirmiş ciltlerde elastikiyet kaybı ve sarkma tedavilerinde, yüze daha dingin bir görünüm vermek ve sigaranın cilde verdiği hasarları engellemek ve tedavi etmek amaçları ile kullanılır. Mezolifting olarak da bilinen yüz mezoterapisi, güneş hasarı bulunan ciltlerde ve yaz mevsimi öncesi güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem almak amacı ile de uygulanır. Leke tedavileri, akne tedavileri ve yara izleri tedavilerinde de sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.

Vücut mezoterapisi:

Kadınların en önemli sorunlarından biri olan kalça, bacak ve karın bölgelerinde oluşmuş selülit tedavilerinde ve ciltte oluşan çatlakların azaltılmasında kullanılır.

Saç mezoterapisi:

Saç mezoterapisi, saç dökülmeleri tedavisinde başvurulan etkili yöntemlerden biridir. Özellikle mevsimsel saç dökülmelerinde ve saç dökülmelerinin yoğun olduğu lohusa döneminde tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Mezoterapi nasıl yapılır?

Mezoterapi çok ince ve kısa iğne uçları ile uygulanan bir yöntemdir. Mezoterapide direk olarak sorunlu bölgelere küçük miktarlarda yapılan mikro enjeksiyonlar ile tedavi gerçekleştirilir. Yapılan enjeksiyon sayısı hastaya, hastanın şikayetine ve enjeksiyon yapılacak bölgenin durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir.

Mezoterapi işlemi ne kadar sürer?

Mezoterapi işleminin süresi, tedavinin yapılacağı bölgeye bağlı olarak ortalama 15-20 dakika sürer. İşlem sonrasında kişi günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Mezoterapi işlemi tekrarlanmalı mı/ ne sıklıkta?

Mezoterapinin seans aralıkları 1-4 hafta olup seans sayısı kişinin ihtiyacına ve uygulanacak bölgeye göre 2-6 seanstır.


Sıkça Sorulan Sorular

Vücut mezoterapisi sonrasında selülitler tekrar oluşur mu?

Mezoterapi sonrasında kişinin beslenmesine dikkat etmesi ve egzersiz yapması önerilir. Bunlara dikkat edilmezse, selülitlerin yeniden oluşması mümkündür. Fakat önceki durumunun aksine, yüzeysel yağ olarak vücutta eşit dağılımlı olarak görülürler.

Mezoterapi, selülit olan her bölgeye uygulanabilir mi?

Mezoterapi, bel, kalça, basen, bacak, diz, karın, omuz ve kol gibi yağ dokusu toplanan tüm bölgelerde uygulanabilir.

Mezoterapi yapılırken ağrı yada acı hissedilir mi?

Mezoterapi uygulamasının yapıldığı iğneler çok ince uçlu olduğu için hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez.

Mezoterapi hangi durumlarda uygulanmaz?

Hamile olan kişilerin mezoterapi yaptırması önerilmez.

Kimler mezoterapi yaptırmamalıdır?

Felç geçirmiş kişiler, şeker hastalığı olanlar, kanser hastaları, kanında pıhtılaşma sorunu olan ve çoklu ilaç tedavisi gerektiren kalp hastalığı olan kişilere mezoterapi uygulanmaz.

Mezoterapi işleminin yan etkileri var mıdır?

Mezoterapinin klinik bulgular ile saptanmış bilinen bir yan etkisi yoktur. Yalnızca enjeksiyon bölgelerinde hafif morluklar görülebilir.

Mezoterapi ile zayıflamak mümkün müdür?

Mezoterapi bir zayıflama yöntemi değil, etkili bir bölgesel incelme yöntemidir. Hasta için doktor tarafından oluşturulacak tedavi planına göre hareket edilerek etkili sonuçlar alınır.

Saça mezoterapi, saç ekimine alternatif midir?

Saça mezoterapi, saç köklerini uyararak mevcut saçı güçlendirir. Saç ekiminden önce ya da sonra uygulanması durumunda saç ekiminin etkilerini arttırdığı bilinmektedir.

Mezoterapinin etkileri ne zaman başlar?

Hastanın durumuna ve mezoterapi yapılan bölgeye göre sonuçların alınma süresi değişmekle birlikte genellikle ortalama 2-3 seansta olumlu sonuçlar görülmeye başlar.

Mezoterapi fiyatları nedir?

Mezoterapi fiyatları uygulanacağu bölgeye göre değişkenlik gösterir. Mezoterapi  fiyatları hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

İgnesiz mezoterapi yapılması mümkün müdür?

Mezoterapi iğnesi ince ve özel olarak tasarlanmış iğnelerdir. Bu mezoterapi iğnesi sayesinde işlem sırasında ağrı ya da aci hissi olmaz. Mezoterapinin iğnesiz yapılması mümkün değildir.