TR EN

Geneo – Gözenek Sıkılaştırma

“Geneo ile cilt kendi oksijenini üretir ve kolajen yapımı uyarılır.”

  • Cildin yüzeysel katmanlarını, basınçlı, kişiye özel krem püskürtme yöntemi ile temizler. Derinin uyarılmasını ve oksijeninin artmasını, cildin beslenmesini, dengelenmesini, gözeneklerin sıkışmasını, parlaklığının artmasını ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Geneo nedir?

Hydrageneo, cildi besleyici, deri yenileyici, gözenek sıkılaştırıcı ve kırışıklıkların görünümünün azalmasını destekleyen bir uygulamadır. Bu yeni nesil oksijen terapisi cildin doğal savunma mekanizmasını tetikler.

Uygulama yapılan alanda dokuların oksijeninin artması için gereken tetiklemeyi sağlar, bu sayede deri kendini yenileyecek etken maddeleri absorbe eder. Ciltte aynı zamanda hafif bir soyulma da sağlayan Geneo ile cildin yüzeysel katmanları temizlenir. Derinin uyarılması ve oksijeninin artması; cildin beslenmesini, dengelenmesini, gözeneklerin sıkılaşmasını, parlaklığının artmasını ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Cihazın radyofrekans başlığı ile de kollajen ve elastik liflerin üretiminin arttırılması hedeflenir.

Geneo kimlere uygulanır?

Geneo, cilt gençleştirmek, yüzdeki gözenekleri sıkılaştırmak ve anti-aging etkileri ile cildine pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazandırmak isteyen kişilere uygulanır. Bu tedavi cildi ölü hücrelerden arındırarak hem uygulama sırasında, hem de sonrasında yapılacak uygulamalar için cildin beslenmesine elverişli bir ortam yaratır.

Geneo nasıl yapılır?

Geneo işlemi, OxyGeneo™, TriPollar® RF ve Ultrason teknolojilerini yapısında birleştirerek ‘cilt bakımı’ kavramını yeniden tanımlayan, tek adımda deri yenileyici bir bakımdır. Besleyici değeri yüksek, NeoRevive ve NeoBride jeller deri yüzeyinde Capsugen ile temas ettiğinde Oxygeneo etkisini göstermeye başlar. Döner bir başlığa takılan Capsugen yardımı ile deriye uygulanan jel etkili bir temizlik ve mekanik soyma işlemidir.

Bu işlem sırasında yoğun karbondioksit içeren çok küçük taneciklerin deri yüzeyinde baloncuklar halinde yayılıp açıldığı gözlenir. Bu içerik deride dokuların oksijenini arttırır. Bu sayede uygulama bölgesinde kan dolaşımı artar ve oksijen içeriği daha yüksek bir kan sirkülasyonu yaratılır. Oxygeneo, derinin en üst katmanındaki ölü hücreleri hafifçe soyarak yok eder, cildi pürüzsüzleştirerek yeniler.

Geneonun faydaları nelerdir?

Geneo, yüzdeki gözenekleri sıkılaştırarak cilde daha sağlıklı ve canlı bir görüntü verir. Solgun cilt görünümünü yok ederek cildi aydınlatır. İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltarak cilt görüntüsünü pürüzsüzleştirir, cildi ölü hücrelerden arındırır ve cilde oksijen sağlayarak besler. Güneş kaynaklı hasarların azalmasına yardımcıdır.

Geneo işlemi ne kadar sürer?

Deride gerginlik, sıkılaşma ve gençleşme sağlayan bu işlem ortalama 40 dakika sürer.

Geneo kimlere yapılır?

Geneo, uzun vadeli bir anti-aging etkisi isteyen kişilere tavsiye edilir. Cildinde daha parlak bir görünüm bekleyen, ince kırışıklıklar, pigment lekeleri ve yüzdeki gözeneklerden şikayetçi olan kişilere Geneo önerilir.

Geneo işlemi tekrarlanmalı mı/ ne sıklıkta?

Geneo işleminin ayda bir düzenli olarak yapılması önerilir.


Sıkça Sorulan Sorular

Geneo tüm cilt tipleri için uygun mudur?

Bu tedavi yöntemi tüm cilt tipleri ve tüm cilt renkleri için uygundur.

Geneo işlemi öncesinde/sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

İşlemden en az bir hafta önce kişinin güneşlenmeyi, solaryuma girmeyi kesmesi beklenir. Geneo sonrasında ise, dermakozmetik ürünler kullanması ve en az bir gün güneş kremi ile cildini koruması tavsiye edilir. Geneo uygulaması sonrasında bir hafta süre ile deniz, sauna ve hamam önerilmez.

Geneo hangi durumlarda uygulanmaz?

Hamilelik ve emzirme dönemindeki kişilere Oxygeneo önerilmez.

Kimler Geneo yaptırmamalıdır?

Geneo, uygulamanın yapılacağı alanda, uçuk, egzema, döküntü, deri hassasiyeti, şişme, akne, yara, leke, dermatit, psoriasis ve aktif herpes simplex bulunan kişilere uygulanmaz. Diyabet, sinir sistemi rahatsızlığı bulunan kişilerde ve kardiyak hastalarına tedaviyi yürüten doktora danışılmadan Geneo yapılması önerilmez.

Geneo yapılırken ağrı yada acı hissedilir mi?

Geneo işlemi sırasında ya da sonrasında hiçbir acı hissedilmez.

Geneo işleminin yan etkileri var mıdır?

Geneo işleminin klinik bulgular ile saptanmış hiçbir yan etkisi yoktur.

Geneo fiyatları nedir?

Geneo fiyatları hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Geneo’nun farklı tedaviler ile kombine edilmesi önerilir mi?

Geneo’nun cildin ihtiyacına göre IPL, mezoterapi, PRP ve Scarlet S ile kombine edilmesi etkilerinin daha da kalıcı ve belirgin olmasını sağlar.