TR EN

Uzm.Dr. Betül Şengör

14 Mart 1975’te İstanbul’da doğan Dr. Betül Şengör, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1999 – 2003 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında ihtisasını tamamladı.

Uzm. Dr. Betül Şengör, Cellest Klinik’te dermatolog olarak görev yapmakta, estetik branşının tüm alanlarına yönelik hizmet vermek amacıyla Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tunç Tiryaki ile çalışmaktadır.

Özellikle ameliyatsız yüz germe teknikleri: Scarlet S, Geneo, botox, dolgu, IPL uygulamaları ve PRP üzerine yoğun çalışmaktadır. Estetik ve Kozmetik Dermatoloji alanında 2002 yılından bu yana çalışmalarına devam etmekte olup, konuyla ilişkili olarak ‘A’dan Z’ye Cildiniz İçin Gençlik Sırları’ isimli bir kitap yazmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde pek çok sempozyum ve kongreye konuşmacı ve eğitmen olarak katılmaktadır. Türk Tabipler Birliği, TürkDerm, Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği, TUKAD (Kozmetik Araştırmacılar Derneği) ve Cercle d’Orient (Büyük Kulüp) üyesidir.

Fırsat buldukça seyahat etmeyi özellikle de denizin olduğu yerleri, yelken ve su sporlarını sever. Dans ve müzikle çok ilgilidir, sinemayı ve kitap okumayı çok sever. 22 yılı aşkın bir süredir deniz kabuğu toplamakta ve koleksiyonculuğunu yapmaktadır. KBB Uzmanı Atilla Şengör ile evli ve 2 erkek çocuk annesidir.

Kişisel Web sitesini ziyaret etmek için Tıklayınız.