TR EN

Dr. Tunç Tiryaki

Dr. Tunç Tiryaki, İstanbul Cellest Plastik Cerrahi Kliniği ve London TiryakiSurgery Clinic direktörüdür.

Özellikle estetik meme ve vücut cerrahisi konusunda tanınan Dr. Tunç Tiryaki, aynı zamanda rejeneratif cerrahinin dünyadaki öncülerinden biridir.

Son derece hızlı ve doğal bir gençleşme sağlayan Kök Hücre destekli Mini-yüz germe yöntemi ve Endo-lifting (Mikro-Lift) girişimlerini ilk uygulayan doktorlardan olan Dr. Tiryaki’ye göre bu yöntemlerin özelliği, suni ve ameliyatlı bir görüntüye sebep olmadan gençleşmeyi sağlamasıdır.

Çok sayıda uluslararası bilimsel yayını, çeşitli kitaplarda bölümleri ve plastik cerrahiye yönelik patentleri olan Dr. Tiryaki, son olarak ‘Inverse Abdominoplasty’ isimli kitabın editörlüğünü yapmıştır.

Dr. Tiryaki Uluslararası Estetik Cerrahi Derneği (ISAPS), İnsani Yardım Misyonları Direktörü’dür. ISAPS-LEAP Acil Yardım Ekiplerinin kurucusu olan Dr. Tiryaki tüm dünyadan plastik cerrahların, dünyanın çeşitli ülkelerinde gönüllü rekonstrüktif ameliyatlar yapmalarına öncülük etmektedir.

Sylvia Tiryaki ile evli olan ve bir çocuk sahibi olan Dr. Tunç Tiryaki, tecrübeli bir dalış eğitmeni, dağcı ve yelkencidir.

Geçmişi:

1969 doğumlu Dr. Tunç Tiryaki, 1988 yılında Alman Lisesi’nden mezun olarak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine devam etmiştir. 1994 yılında dereceyle mezun olduğu üniversitede Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi dalında uzmanlığına başlamıştır. Kocaeli Üniversitesi’nden uzmanlığını alan, plastik ve estetik cerrahide geliştirdiği yeni tekniklerle dünya çapında başarılara imza atan ve USMLE (United States Medical Licensing Exams) sınavlarını başarı ile geçen Tiryaki, 2000 yılında New York Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nde çalışmıştır.

2000 yılında Türkiye’ye dönen ve 2006 yılına kadar İstanbul Oymak Plastik Cerrahi Kliniği’nde ortak olarak çalışan Dr. Tiryaki, 2006 yılında Dr. Osman Oymak ile birlikte Cellest Plastik Cerrahi ve Hücresel Tedavi Merkezi’ni ve daha sonra İstanbul Plastik Cerrahi Akademisi’ni kurmuştur. Dr. Tiryaki, 2015 yılında Dr. Osman Oymak ve Florence Nightingale Grubu ile birlikte RSCLondon (Londra Regeneratif Cerrahi Kliniği)’ni hayata geçirmiştir.

Kişisel Web sitesini ziyaret etmek için Tıklayınız.