TR EN

Boyun ve Dekolteye Kök Hücre Tedavisi

“Kendi hücreleriniz ile boynunuz ve dekolte bölgeniz zamanda geri gidiyor.”

Boyun ve Dekolte Bölgesine Kök Hücre Tedavisi Kime uygulanır?

Boyun ve dekolte bölgesinde, cildin kırışıklık ve gevşemesini azaltmak yani incelmiş ve yaşlanmış olan cildi dolgunlaştırmak ve gerginleştirmek için uygulanır.

Boyun ve Dekolte Bölgesine Kök Hücre Tedavisi Nasıl uygulanır?

Klinik ortamda lokal anestezi altında uygulanır. İşlem sonrasında kişi rahatlıkla günlük hayatına devam eder. İstirahat gerektirmez.

Boyun ve Dekolte Bölgesine Kök Hücre Tedavisi Ne kadar sürer?

Öncelikle hastadan yeterli miktarda yağ alınması 10 dakika sürer. Alınan yağların kök hücreden zengin hale getirilmesi 40-60 dakika, hastanın boyun ve dekolte bölgelerine uygulanması ise 10 dakika sürer. Yani boyun ve dekolte bölgesine kök hücre tedavisi işlemi toplamda 1-1.5 saat sürer.

Boyun ve Dekolte Bölgesine Kök Hücre Tedavisi Tekrarlanmalı mı/ ne sıklıkta?

Boyun ve dekolte bölgesine yapılan kök hücre tedavisi sonrasında ek uygulamalar ile etkilerin kalıcılığı arttırılabilir. Tekrarlanması gerekmez.

Etkileri ne zaman görülmeye başlar?

Boyun ve dekolte bölgesine uygulanan kök hücre tedavisinin etkileri uygulamayı takip eden 1 ay içerisinde görülmeye başlayarak kök hücrelerin kendilerini yenilemesi ile devam eder.

Boyun ve dekolte bölgesinin yaşlanmasının nedenleri nelerdir?

Boyun ve dekolte bölgesinin yaşlanmasının nedenleri hem genetik hem de dış faktörlere bağlıdır. Yıllar içerisinde ciltte sarklamalar, ince kırışıklıklar, ciltte renk değişikliği, elastikiyet ve doku kaybı görülebilir. Genetik etkenlerin yanı sıra, beslenme, güneşin etkileri, kişinin sigara ve alkol tüketim alışkanlıkları ve hatta uyuma pozisyonu bile yaşlanma belirtilerinin görünmesinde etkendir. Özellike beyaz tenli ve kuru cilde sahip kişilerde, bu etkiler daha erken yaşta görülmeye başlar.

Kök hücre tedavisi boyun ve dekolte bölgesine nasıl uygulanır?

Yağ alınacak bölgeye lokal anestezi uygulanır. Yağ alımına uygun olan bölgeden  ince kanüller yardımı ile yeterli miktarda yağ alınır. Alınan yağ belirli işlemlerden geçerek kök hücrelerine ayrıştırılır. Boyun ve dekolte bölgesine enjekte edilerek uygulanır. Sonuçlar kalıcı ve doğaldır.

Tedavi sonrasında nasıl bir etki görülür?

Boyun ve dekolte bölgesine uygulanan kök hücre tedavisi sonrasında cildin doğal yenilenme hızı artar. Enjekte edilen hücreler kolajen sentezlemeye yardımcı olarak cildin yeniden yapılanmasını sağlar. Böylelikle cilt daha genç ve parlak görünür. Uygulama ile birlikte bu bölgedeki ince kırışıklıklar yok olur, boyundaki derin çizgilerde ise gözle görülür azalma sağlanır.

Boyun ve dekolte bölgesine kök hücre tedavisi kimlere yapılabilir?

Boyun ve dekolte bölgesinde çeşitli sebeplerle yıllar içerisinde oluşan kolajen ve elastin lifleri kaybı ve buna bağlı lekelenmeler ve elastikiyet kaybı ile cilt eski görünümünü kaybeder. Bu etkiler boyun ve dekoltede diğer bölgelere göre daha erken yaşta kendini göstermeye başlar. Bu belirtilerin görüldüğü kişilerde boyun ve dekolte bölgesine kök hücre tedavisi yılların etkisini geri götürmek için yapılan etkili, doğal ve kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Boyun ve dekolte bölgesine kök hücre tedavisinin faydaları nelerdir?

Bu uygulama boyun ve dekolte bölgesindeki dokuların tamiri esasına dayanır. Dolayısı ile yapılan tedavi sonrasında kişinin cildinde kalıcı bir iyileşme, kırışıklıklarda azalma ve dolgunluk görülür. Bu bölgelere uygulanan en güvenilir yöntemlerden biridir.


Sıkça Sorulan Sorular

Güneş lekelerini giderir mi?

Ciltte oluşan lekelerin en önemli sebeplerinden birisi de güneştir. Güneş lekesi tedavileri için pek çok alternatif tedavi yöntemi bulunur. Kök hücre tedavisi bu soruna çözüm olarak uygulanabilecek en etkili ve güvenli yöntemlerden biridir.

Kırışıklıkları tamamen yok eder mi?

Kök hücre tedavisi sonrasında ince kırışıklıklar tamamen yok olur.

Gıdı sarkıklığını ortadan kaldırır mı?

Gıdı sarkıklığı için önerilen bir yöntem değildir. Ancak cerrahi işlemler ile kalıcı sonuçlar elde edilir.

İz kalır mı?

Kök hücre küçük bir enjektör ile deriye uygulandığı için hiçbir iz kalmaz.

Yaz aylarında uygulanabilir mi?

Boyun ve dekolte bölgesine yaz aylarında kök hücre tedavisinin uygulanmasının herhangi bir sakıncası yoktur.

Çilleri geçirir mi?

Boyun ve dekolteye kök hücre uygulaması ve beraberinde yapılacak kombine tedavilerle çilleri gözle görülür şekilde azaltmak mümkün.

Hamilelik ve emzirme döneminde uygulanabilir mi?

Hamilelik döneminde, yağ alma işlemi sebebi ile uygulama önerilmez. Emzirme döneminde ise hormonların etkisi hala devam ettiğinden tedaviye başlamak için emzirme sürecinin tamamlanması tavsiye edilir.

Boyun ve dekolte bölgesine uygulanan kök hücre tedavisinin fiyatları nedir?

Tedavi fiyatları kök hücrenin uygulanacağı hastanın, uzman doktorlar tarafından muayene edilmesi sonucu belirlenip, hastadan hastaya değişiklik gösterir. Kök hücre tedavileri hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.