Koltuk Altı Terlemesine Çözüm Toksin


Toksin yüz haricindeki diğer bir uygulama alanı ise aşırı terleme ve buna bağlı farklı rahatsızlıkların giderilmesidir. Koltuk altı, el ve ayaklarda yoğunlaşan ve tıp dilinde "hiperhidrozis" olarak adlandırılan terleme hastalığına karşı toksin son yıllarda oldukça fazla kullanım alanı bulmuştur.

Stres, emetik ve insülin gibi uyaran ilaçlar, tiroid bezinin aşırı çalışması, böbrek üstü bezi hastalıkları, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık, bazı kanserlerin tedavisinde kullanılan ilaçlar ve hormonlar, terlemenin başlıca nedenleri arasında bulunmaktadır. Bazen genetik olarak da çok fazla terleme görülebilir. Terlemenin yoğun olduğu deri altına az miktarda enjekte edilen toksin, ter bezlerine ulaşan sinirlerin çalışmasını geçici süre bloke ederek ter üretimini engeller.

Toksin, ince uçlu iğnelerle terleyen bölgeye sık aralıklarla uygulanır. Uygulamadan sonraki ilk hafta içerisinde iyileşme gözlenir. Toksin etkisi 6-8 ay sürer, etki geçmeye başladığında ikinci uygulama yapılır. Kişiye bağlı olarak ter bezlerinden aşırı ter salgılanmasını belli bir süre durdurmak ve böylece özellikle yaz aylarında gerek koltuk altı, gerek avuç içi, gerekse ayak tabanı terlemesi giderilebilmektedir.